Во Затворот во Горно Оризари, битолско настанал пожар со повреди се здобил осуденикот Т.К.(33)

На 26.02.2024 во 14.30 часот во СВР Битола било пријавено дека во една просторија во Казнено – поправната установа Затвор Битола во с.Горно Оризари, битолско, настанал пожар при што со повреди се здобил осуденикот Т.К.(33) од Битола. Пожарот бил изгаснат, а увид извршила увидна екипа на СВР Битола.