СВР Битола: Две лица од Битола и с. Братиндол биле нападнати и каснати од куче скитник

На 17.11.2023 во 01.15 часот во СВР Битола, В.С.(22) од Битола пријавил дека на ул.„Крушевска Република“ бил каснат од куче скитник.

На 16.11.2023 во 18.50 часот во СВР Битола, У.С.(38) од с.Лера, битолско, пријавил дека на стариот пат кон с.Братиндол бил каснат од куче скитник.