СВР Битола: Дете било каснато од куче скитник на улица Солунска

На 01.12.2023 во 22.30 во СВР Битола, В.В.(59) од Битола пријавил дека на ул.„Солунска“ неговиот малолетен син бил каснат од куче скитник.

На 01.12.2023 во 08.00 часот во СВР Битола – Полициското одделение Ропотово, Д.К.(48) од с.Дебреште пријавил дека во атар на с.Дебреште бил каснат од куче скитник.