При преглед на автобус со битолски регистарски ознаки биле пронајдени 45 шишенца со метадон, приведен О.Т.(53)

На 01.12.2023 во 21.30 часот, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп го привеле О.Т.(53) од Прилеп. При преглед на автобус со битолски регистарски ознаки, кој сообраќал на релација Скопје – Битола, со кој патувал О.Т., во неговата торба биле пронајдени 45 шишенца со метадон. По документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.