Полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода М.Т.(19)

Денеска (04.01.2024) полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода М.Т.(19) од Битола. Имено,по добиена наредба од Основен суд Битола, извршен е претрес во домот и помошните простории кај М.Т.(19) од Битола . При претрес во домот пронајдена е марихуана, дигитална вага со траги од марихуана, метална дробилка, како и пиротехнички средства. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.