Поднесена кривична пријава против Н.Н.(24), З.С.(27) и В.Т.(25), сите од Битола…

СВР Битола поднесе кривична пријава против Н.Н.(24), З.С.(27) и В.Т.(25), сите од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „овозможување на употреба наркотични дроги“. На 24.11.2022 во Битола, полициски службеници извршиле преглед на третопријавениот, при што пронашле и одзеле метамфетамин, кој го набавил од прво и второпријавените.