Падна МЗТ пред Пелистер голема побед на зелените со резултат 72-66

Екипата на Пелистер забележа голем резултат и со победа на гостински терен кај актуелниот шампион МЗТ Скопје (72-66) најави интересна сезона на домашната сцена. Ова е прв пораз за „штрковите“ во Аеродром кога се работи за натпреварите во домашниот шампионат од октомври 2022 година, кога тимот загуби од Гостивар.