Околу 21.00 часот на улица „Јорго Османо” во Битола малолетник бил физички нападнат

Денеска (08.12.2023) во СВР Битола, М.М.(46) од Битола пријавила дека на 07.12.2023 околу 21.00 часот на ул.„Јорго Османо” во Битола нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.