Одлучувачки моменти – Натпревар за прва лига, Пелистер во сабота против Охрид на стадионот Петар Милошевски

Почитувани фанови, оваа Сабота на 20.04.2024 во 16:00 чссот на домашен терен Пелистер го пречекува тимот на ГФК Охрид. Овој натпревар е од исклучителна важност за Пелистер кон остварување на целта, а таа е ПМФЛ.

Затоа ве очекуваме во што поголем број на стадионот Петар Милошевски.