На ул.„Паца Ванчова” лишени од слобода П.Ж.(18), Ф.П.(20) и Б.К.(18), сите од Битола

На 02.02.2024 во 18.30 часот на ул.„Паца Ванчова” во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода П.Ж.(18), Ф.П.(20) и Б.К.(18), сите од Битола. При преглед кај нив, кај П.Ж. била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на настанот ќе следува соодветен поднесок.