Малколм Бернард го напушта Пелистер

Американскиот интернационалец се сели во Словенското првенство.

КК Пелистер ги извести фановите дека Американскиот интернационалец Малколм Бернард ги завршува настапите за нашиот тим и кариерата ќе ја продолжи во тимот на Хелиос Домжале од Словенија, кој исто така се натпреварува во АБА2 лигата.

Тимот на Пелистер се заблагодарува за досегашната соработка и му посакува успеси во кариерата.