Лишен од слобода битолчанецoт К.К.(36) се заканувал на сообраќајната полиција

На 25.02.2024 во 01.25 часот, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода К.К.(36) од Битола затоа што агресивно се однесувал кон полициски службеници што извршувале службени дејствија на ул.„Новачки пат” во Битола. По документирање на настанот ќе следува соодветен поднесок.