Кривична пријава против А.М.(59) од село Меџитлија за бесправно градење

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.М.(59) од село Меџитлија, битолско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „бесправно градење“. Пријавениот, без потребна техничка документација изградил куќа накатастарска парцела во с.Меџитлија.