КК Пелистер утре гостува во Скопје против Навико Академија -ФМП од 17 часот

Во склоп на десеттото коло од Македонското првенство, Пелистер утре ќе гостува во Скопје кај ФМП во 17 часот. Одлична шанса за продолжување на победничкиот ритам против претпоследниот Навико Академија ФМП, кој сезонава има само две победи.