Канцеларијата за криминалистички работи Ресен поднесе кривична пријава против А.Н.(30) од Битола

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Ресен поднесе кривична пријава против А.Н.(30) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „демнење“. На 29.11.2023, пријавениот вознемирувал женско лице со кое претходно бил во врска, по што и физички ја нападнал пред продажниот објект каде работела.