Голема победа на Пелистер во дербито против Вардар

Еурофарм Пелистер запишаа победа во дербито со Вардар од 27-21, во рамките на првото коло од плеј-офот во Суперлигата. Домен Тајник и Филип Кузмановски беа најрасположени против големиот ривал, а со своето искуство придонесе и голманот Урбан Лесјак, кои во вториот дел блеснаа.