ФК Пелистер vs ФК Победа – Утре е денот за пелагониско дерби!

Утре нашите зелено бели го играат Пелагониското дерби против прилепска Победа.

ФК Пелистер го одработи последниот тренинг пред утрешното пелагониско дерби против екипата на ФК Победа, кое ќе се одигра во Прилеп на градскиот стадион Гоце Делчев во 13 часот.