Двајца нападнати со нож во Битола

На 19.02.2024 во 17.20 часот во СВР Битола, Ѓ.Ј.(34) од Битола пријавил дека на ул.„Анести Пановски“ во Битола, тој и неговиот брат М.Ј., поради претходно нетрпение и недоразбирање, биле нападнати со остар предмет од Х.Ј. од Битола. Притоа, Ѓ.Ј. се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Клиничка болница Битола. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.