Битолчанец пријавил дека околу 21.30 часот бил физички нападнат од неговиот син

На 26.03.2024 во 01.50 часот во СВР Битола, 54- годишен жител на Битола пријавил дека на 25.03.2024 околу 21.30 часот бил физички нападнат од неговиот син, кој употребил и остар предмет и му нанел повреди. За настанот бил известен јавен обвинител и се преземаат мерки за негово расчистување.