Анимирана Забава за Деца – ,,Маша и Медо” во Кино Браќа Манаки!

На големото платно во киното „Браќа Манаки“ следува филмска програма наменета за младите и за целото семејство!

Донесете ги вашите најсакани во сабота во 12:00, 14:00, 16:00 часот да ја гледаат премиерата на „Maша и Медо“.

Закопчајте се, ви претстои опасно возење додека Маша тргнува на фантастично патување од шумата до градот и назад. Првата станица е свадбата и во моментот кога ќе пристигне Маша, следуваат неволји! Додека си игра со превезот на невестата, Маша прави врева, се трка на количка за колачи и брка гулаби. Ќе бидете вовлечени во волшебна и трогателна Божиќна бајка центрирана околу дванаесет месеци. Маша и нејзиниот нов пријател ќе направат се за да го запалат духот на магијата во нивните срца. Подгответе се за неочекувани пресврти и возбудливи моменти, вистинската авантура е веднаш зад аголот.

Режија: Васико Бедошвили
Улоги: Јулија Зуникова, Борис Кутневич, Артјом Божутин

Премиера: 03.11.2023
Времетраење: 75′
Земја: Русија
Жанр: Анимиран, авантура