36 годипна СКОПЈАНКА УАПСЕНА ВО БИТОЛА – Нудела сексуални услуги на Широк Сокак

„На 20.04.2024 во 21.45 часот на Градското шеталиште во Битола, полициски службеници од СВР Битола ја лишиле од слобода Б.М.(36) од Скопје, со привремен престој во Битола. Таа била затекната како нуди сексуални услуги, односно при оддавање на проституција. Против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.“ – стои во известувањето од СВР Битола.