34 годишник од Битола физички нападнал полициски службеник

На 03.01.2024 во 00.30 часот на ул. „Новачки Пат” во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода 34 годишник од Битола затоа што физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија. По документирање на настанот против него ќе следува соодветна пријава.