СВР Битола поднесе кривична пријава против А.П.(31) за производство и пуштање во промет на наркотични дроги

СВР Битола поднесе кривична пријава против А.П.(31) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“ и „овозможување на употреба на наркотични дроги“. На 18.07.2022, полициски службеници извршиле преглед над пријавениот и во возилото, во кое бил со уште две лица, при што пронашле и одзеле марихуана.