Полициски службеници го лишиле од слобода Т.М.(48) од Битола

На 03.02.2024 во 14.20 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Т.М.(48) од Битола. Тој бил баран со судска наредба за издржување затворска казна. Лицето било предадено во Казнено – поправната установа Затвор Битола за издржување на казната.