Полициски службеници ги приведиле, П.Т.(22), Х.С.(22) и Д.М.(22), од Битола

На 14.01.2024 околу 03,30 часот во СВР Битола, од страна на полициски службеници приведени се П.Т.(22), Х.С.(22) и Д.М.(22), сите од Битола, бидејќи при преглед на возило „опел“ во кое биле лицата, пронајдена и одземена е марихуана. По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.