На улица Илчо Стојановски во Битола пронајдена марихуана кај Х.В.(23) и Д.Р.(23)

На 04.01.2024 во 20.40 часот на ул.„Илчо Стојановски” во Битола, полициски службеници од СВР Битола ги лишиле од слобода Х.В.(23) и Д.Р.(23), двајцата од Битола, затоа што при преглед кај нив, кај Х.В. била пронајдена марихуана. По документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.