Во 7 часот со остар предмет нападнат Т.М. од Битола во неговиот двор

На 03.02.2024 во 16.40 часот во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода Д.К.(26) од Битола. Тој се сомничи дека околу 07.00 часот со остар предмет го нападнал Т.М. од Битола во неговото дворно место. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.